+90850 532 2072

Custom Printed Packaging

  • Product code : KB-5817
  • Specially Produced (Not Stocked)
  • min. Total production : 1000
  • Production time: Within 15-30 Days
  • Delivery from Warehouse or Cargo to Your Address

Karton bardak ürünleri tek kullanımlık ve sağlıklı olmasından dolayı neredeyse günlük yaşamda tüm sektörlerde kullanılmaktadır. Seyahat firmaları, okul kantinleri, oteller ve ofisler karton bardakların sıklıkla kullanıldığı başlıca alanlardır. Karton bardak kullanan bu firmalar için ölçü, imalat fiyat gibi ürün özellikleri satışın gerçekleşebilmesi açısından oldukça önemlidir.

 

Karton Bardak Nedir?

Plastik bardağa oranla insan sağlığına daha uygun olan ve kanserojen madde içermeyen bardak çeşidine karton bardak denmektedir. Karton bardakların kullanılmasının nedeni sahip olduğu özellikleridir. Öncelikle bu ürünler doğa dostudur. Yapısı gereği doğada çabuk kaybolmaktadır. Aynı zamanda geri dönüşüm özelliği mevcuttur. Kalabalık ortamlarda pratik çözümler sunmaktadır. Tüm bu bilgiler kullanmak isteyenlerin kafasındaki karton bardak nedir sorusunun cevabını detaylı olarak yanıtlamıştır.

 

Karton Bardak Nasıl Yapılır?

Georgia Pasifik Amerikan kağıt karton bardak yapımında kullanılan ham maddedir. Karton bardak yapım aşaması üretimle gerçekleşmektedir. İşte karton bardak yapımındaki aşamalar şöyledir;

 

  • İlk aşama bardak temasının tasarımıdır.
  • İkinci aşama baskı kalıbı üretimidir.
  • Üçüncü aşama baskısı yapılan bobinin kesim işlemidir.
  • Dördüncü aşama Kesimi bitmiş olan bardakların bardak makinası yardımıyla şekillendirilmedir.
  • Beşinci aşama kullanmaya hazır hale gelmiş olan karton bardakların iç içe geçirilerek ambalajlı hale getirilmesidir.

 

Görüldüğü gibi karton bardak yapımı beş aşamadan oluşmaktadır. Karton bardağın kalitesini işte bu üretim aşamalarında kullanılan malzemenin yapısı, kullanılan makinalar, iş gücü gibi özellikler belirlemektedir. Bu bilgiler sayesinde kullanıcılar için karton bardak nasıl yapılır sorusu da yanıtlanmış oldu.

 

Karton Bardak Nerelerde Kullanılır?

Firmalar ve kişiler bu ürünü kullanmadan önce karton bardak nerelerde kullanılır sorusunu araştırmaktadır. Karton bardak kullanım alanları oldukça geniştir. Hatta hemen hemen her alanda karton bardaklar karşımıza çıkmaktadır. Hastaneler, çeşitli kamu kuruluşları, oteller, ofisler gibi çeşitli özel ve kamu iş alanları karton bardak ürününün kullanıldığı yerlerdir. Bunun yanında evlerimizde bile toplu bir organizasyon yapmak istediğimizde kullanım pratikliği nedeniyle karton bardak ürünlerini satın alırız. Partiler, kalabalık arkadaş toplantıları, doğum günü kutlamaları gibi çok sayıda misafir ağırladığımızda bardak yıkamaktan kurtulmak için karton bardaklar imdada yetişmektedir.

 

Karton Bardak Ölçüleri

Burada bahsedilen ölçü kavramı kullanılacak karton bardağın boyutu demektir. Yani karton bardaklar çeşitli boyutlarda üretilebilmektedir. Örneğin bir iş yerinden çay ya da kahve satın alırken sunum karton bardakta yapılacaksa küçük boy, orta boy ve büyük boy gibi seçenekler olabilmektedir. İşte aşağıda karton bardak ölçüleri detayına yer verdik.

 

1 oz: 29.57 ml

4 oz karton bardak: 112 ml

5 oz karton bardak: 140 ml

7 oz karton bardak: 200 ml

8 oz karton bardak: 225 ml

9 oz karton bardak: 250 ml

12 oz karton bardak: 340 ml

16 oz karton bardak: 480 ml

 

Karton Bardak Toptan

Piyasada yer alan ürünleri toptan şekilde satın almak kişi ve firmalara avantajlar sağlamaktadır. Toptan satın alınan ürünlerde indirimler söz konusu olmaktadır. Karton bardak ürünleri de toptan olarak satın alınması tercih edilen ürünlerdir. Çünkü karton bardaklar kullanılıp atılmaktadır. Yani tek kullanımlık ürünler olmasından dolayı özellikler otel gibi kalabalık alanlarda sürekli alınması icap etmektedir. Burada da toptan alım devreye girerek kolaylık sağlamaktadır.

 

Bu ürünü kullanan firmalar ve şahıslar için karton bardak toptan alımlarınızda önerilecek güvenilir firma kutufabrikasi.com.tr firmasıdır. Bu firma uzun zamandır karton alanında hizmet vermektedir. Bu da ürünlerinin kaliteli olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda firma toptan satış ve diğer hizmetlerinde alanında profesyonel elemanlarla çalışmaktadır. Siparişlerde sizlere destek vererek en hızlı en güvenilir ve en ekonomik şekilde ürünlerin tarafınıza iletilmesini sağlamaktadır.

 

Karton Bardak İmalatı

Bir malın hammaddesinin işlenerek üretilmesine imalat denmektedir. İmalat karton bardak ürününün ortaya çıkmasında da önemlidir. Çünkü karton bardak imalatı ne kadar kaliteli aşamalarla gerçekleşirse ortaya çıkan ürün de o kadar kaliteli olur. İmalatta kullanılan hammaddenin kalitesi ve diğer ürünlerin kalitesi karton bardağın başarısını ortaya koyacaktır. İşte burada devreye karton bardak ürününün imalatını kendi uzman kadrosuyla ve makinalarıyla gerçekleştiren kutufabrikasi.com.tr sitesi girmektedir.

 

Karton Bardak Fiyatları

Bir ürünün fiyatı ilgili ürünün kalitesine, boyutuna ve diğer özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Karton bardak ürünü de bu ürünlerden bir tanesidir. Öncelikle bilindiği gibi karton bardaklar çeşitli boyutlarda üretilebilmektedir. Dolayısıyla her boyutun fiyatının aynı olması beklenemez. Burada önemli olan karton bardak fiyatları hakkında belirleyici unsurlara ulaşmaktır. kutufabrikasi.com.tr sitesi fiyatlar konusunda sizlere destek sağlayacak ve en doğru bilgiyi verecektir. Tek yapmanız gereken site sayesinde istediğiniz ürünlerle ilgili fiyat teklifi almaktır.

whatsapp
whatsapp
whatsapp