+90850 532 2072

Custom Printed Packaging

  • Product code : FS-15070
  • Specially Produced (Not Stocked)
  • min. Total production : 1000
  • Production time: Within 15-30 Days
  • Delivery from Warehouse or Cargo to Your Address

Takeout Box 15070, bir hazır yemek restoranında veya bir dükkânda hızlı bir şekilde hazırlanıp servis edilen bir yemektir. Maliyeti en aza indirmek ve özel bir sunum için genellikle bir kutuda servis edilir. Fast food satış noktaları, oturma hizmetlerine ek olarak, genellikle paket servis veya paket servis sağlar.

Takeout Box 15070 Kutuları Nedir?
Tümü gıda için güvenli, uygun maliyetli ve mümkün olduğunca çevre dostu olan çeşitli malzeme paketleme sistemidir. Her ürünü özel gereksinimlerinize göre boyutlandırabilir ve gıdadan eve giden ambalajlarınızı gerçekleştirmek için uzman tasarım ve ileri teknolojinin bir kombinasyonunu kullanarak istediğiniz gibi markalayabiliriz.

Takeout Box 15070 Kutuları Nasıl Yapılır?
Gıda ambalajı için kullanılan fast food kutuları en yaygın malzemelerdir. Kartonlar bir fabrikada toplanarak paketlenir, daha sonrasında karton işlenerek fast food kutuları üretilir. Daha sonra bu kartonlara marka baskısı yapılarak üretim tamamlanır. En son aşamada ise kaplamalı kağıtla ürün sabitlenir hale getirilir. Tek kullanımlık gıda ambalajı, genellikle fast food restoranlarında bulunan tek kullanımlık ürünlerden oluşur. Genellikle selüloz gibi ürünlerden üretildiği için geri dönüşüme uygundur, doğaya zarar vermez.

 Takeout Box 15070Kutuları Nerelerde Kullanılır?
Bu fast food kutuları büfeler, paket servis restoranları ve diğer cathering işletmeleri gibi farklı yerlerde kullanılmaktadır.  

 Takeout Box 15070 Kutuları Ölçüleri
Ölçüler hangi ürünün paketleneceğine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin 15X26X7 gibi hamburger ve patates gibi iki ürünün sığabileceği bir paket servis kutusudur. Küçük bir hamburgerin sığacağı standart kutu ölçüsü 10X10X8 gibi boyutlarda olabilirken büyük fast food menülerinin ise 20X7X7 gibi kalıplardan oluşabilir. Her ürün boyutuna uygun fast food kutularına göre ölçülerek konur.

Karton kutular değişik boyutları, değişik sağlamlıkları, değişik baskıları ile kullanım alanı en geniş kutulardandır. Kullanım alanına göre kutunun boyutu, rengi, baskısı, sağlamlığı, malzemesi gibi çeşitli unsurları değişir. Tüm kutularda olduğu gibi karton kutular da sipariş üzerine alınmaktadır. Talebe bağlı olarak siparişe uygun şekilde en üst kalite ile kutuların imalatı gerçekleştirilmektedir.

 

Karton Kutular Nedir?

Karton olan ve içindekini muhafazaya yarayan, çeşitli amaçlar için kullanılabilen kutular karton kutular nedir için cevaptır. Karton çok çeşitlidir ve kullanılan karton türü değişiklik gösterebilir. Kimi kutular mukavva gibi kalın bir kartondan yapılabileceği gibi kimisi de ince kartondan da yapılır. Aynı zamanda kırılabilir eşya yahut ev eşyası gibi şeylerin muhafazasında kartondan yapılan özel kutular üretilir.

 

Karton Kutular Nasıl Yapılır?

Bakılacak olursa karton kutular nasıl yapılır sorusu o kadar da kafa karıştırıcı değildir. Karton kutuların ham maddesi adından da anlaşılacağı üzere kartondur. Karton kağıt hamurundan meydana gelen ve içerisi de birkaç lif tabakası barındıran kalın bir kağıttır. Kalın olması ürün muhafazası konusunda avantaj sağladığı için çok sık kullanılır. Aynı zamanda kırtasiye malzemesi olarak da kullanılır.

 

Karton Kutular Nerelerde Kullanılır?

Bu soru en geniş cevaba sahip olan sorudur. Aslında karton kutular nerelerde kullanılır konusunda, akla gelinebilecek herhangi bir paketleme işlemi için kullanılabilir cevabı verilebilir. Çünkü karton sağlam bir materyaldir, paketleme için uygundur, darbelere dayanıklıdır, üzerinde kolay baskı yapılır ve ucuzdur. Kullanım alanına birkaç örnek vermek gerekirse şunları diyebiliriz:

 

Hediye kutusu

Ürün Kutusu
Kargo Kutusu
Çiçek Kutusu
Tatlı Kutusu
Baklava Kutusu
Hediyelik Eşya Kutusu
Kozmetik Kutusu

Ve benzeri..

 

Karton Kutuların Ölçüleri

Elbette ki karton kutuların ölçüleri kullanım amacına göre değişmektedir. Kimi durumlarda aşırı büyükken kimi durumlarda oldukça küçük olabilir. Karton kutuların boyutuna ve miktarına bağlı olarak fiyatı da şekillenmektedir. Fabrikalardan çıkan ürünleri, çamaşır makinesi, buzdolabı gibi ürünleri paketlemek için olan kutular ürünün boyutu kadardır. Ancak cep telefonu veya ebatı küçük bir ürünü paketlemek için üretilen karton kutular genelde küçüktür. Muhafaza amacı, şekli, ek malzemeler ve ürün ebatı kutu ölçütünü etkiler.

 

Karton Kutular Toptan

En çok talep gören sipariş türü diyebileceğimiz karton kutular toptan satışı yapılmaktadır. En çok denilebilir olmasının nedeni kullanım alanının genişliğinden kaynaklanmaktadır. Muhafaza edilmek istenen herhangi bir ürün için en elverişli kutu türüdür. Talep edilen ölçülere, şekle ve miktara bağlı olarak toptan satış gerçekleştirilir.

 

Karton Kutular İmalatı

Kullanım alanı çok geniş olan karton kutular imalatı fabrikalarda gerçekleşir. kutufabrikasi.com.tr adresine yapılan siparişler detayı ile birlikte fabrikalara verilir ve fabrikalar da buna uygun üretim yapar. kartonfabrikasi.com.tr kutuların imalatında güveni korur ve kaliteden asla ödün vermez.

 

Karton Kutular Fiyatları  

Diğer birçok üründe de olduğu gibi karton kutular fiyatları kutunun türüne, ebatına, üretim süresine göre belirlenir. Yani yapılan teklife göre müşteriye fiyat verilir. Kutuların üretiminde sabit bir fiyat yoktur. 

whatsapp
whatsapp
whatsapp