+90850 532 2072

Custom Printed Packaging

  • Product code : FFDK-1
  • Specially Produced (Not Stocked)
  • min. Total production : 1000
  • Production time: Within 7-15 Days
  • Delivery from Warehouse or Cargo to Your Address

Wrap Box 1, bir hazır yemek restoranında veya bir dükkânda hızlı bir şekilde hazırlanıp servis edilen bir yemektir. Maliyeti en aza indirmek ve özel bir sunum için genellikle bir kutuda servis edilir. Fast food satış noktaları, oturma hizmetlerine ek olarak, genellikle paket servis veya paket servis sağlar.

Wrap Box 1 Kutuları Nedir?
Tümü gıda için güvenli, uygun maliyetli ve mümkün olduğunca çevre dostu olan çeşitli malzeme paketleme sistemidir. Her ürünü özel gereksinimlerinize göre boyutlandırabilir ve gıdadan eve giden ambalajlarınızı gerçekleştirmek için uzman tasarım ve ileri teknolojinin bir kombinasyonunu kullanarak istediğiniz gibi markalayabiliriz.

Wrap Box 1 Kutuları Nasıl Yapılır?
Gıda ambalajı için kullanılan fast food kutuları en yaygın malzemelerdir. Kartonlar bir fabrikada toplanarak paketlenir, daha sonrasında karton işlenerek fast food kutuları üretilir. Daha sonra bu kartonlara marka baskısı yapılarak üretim tamamlanır. En son aşamada ise kaplamalı kağıtla ürün sabitlenir hale getirilir. Tek kullanımlık gıda ambalajı, genellikle fast food restoranlarında bulunan tek kullanımlık ürünlerden oluşur. Genellikle selüloz gibi ürünlerden üretildiği için geri dönüşüme uygundur, doğaya zarar vermez.

 Wrap Box 1Kutuları Nerelerde Kullanılır?
Bu fast food kutuları büfeler, paket servis restoranları ve diğer cathering işletmeleri gibi farklı yerlerde kullanılmaktadır.  

 Wrap Box 1 Kutuları Ölçüleri
Ölçüler hangi ürünün paketleneceğine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin 15X26X7 gibi hamburger ve patates gibi iki ürünün sığabileceği bir paket servis kutusudur. Küçük bir hamburgerin sığacağı standart kutu ölçüsü 10X10X8 gibi boyutlarda olabilirken büyük fast food menülerinin ise 20X7X7 gibi kalıplardan oluşabilir. Her ürün boyutuna uygun fast food kutularına göre ölçülerek konur.


All our Wrap Box 1 models are made with the special recipe of our customers.
All of our Wrap Box 1 productions are produced with your special logo printed.
Wrap Box 1 is produced as a special print for you with the design you want.
Box design support is provided, our graphic design department provides service.
Gold leaf Wrap Box 1 manufacture
Gold gilded Wrap Box 1 models are manufactured
Embossed embossed Wrap Box 1 is manufactured
Special design Wrap Box 1 is produced.
Certified Wrap Box 1 production is done.

WRAP BOX DIMENSIONS:
Please let me know the model you like when ordering the wrap box. Describe the print you want to make. Please let us know the box width, depth and height in cm that is most suitable for your products. When using standard knives, you do not have to pay for a knife. You can make a Wrap Box 1 of the model you want. However, Wrap Box 1 can be produced according to special sizes and special models. In this case, a one-time Knife difference is charged.

According to all kinds of Dürüm Tray Dimensions, special production Dürüm tray boxes are produced. Wrap Box 1 inner side is produced without cellophane according to your preference. You can have cellophane made upon special request. Wrap Box 1 exterior is specially designed for you. Each box design is unique to you and is produced according to your recipe. Our design department will support you. Custom printed boxes are made as desired for your wraps. In addition, you can make special applications such as gold gilding, relief lacquer, embossing, special shaped windows. We are at your service with our expert staff and the synergy of our dynamic, young staff, serving as a wrap box manufacturing company.

WHOLESALE WRAP BOX PRICES:
Wrap Box 1 is produced as at least 1000 pieces and its multiples. Our company, which produces certified Wrap Box 1, is the T.C. Agriculture, Forestry and Rural Affairs and T.C. It uses materials that will not pose a problem as foreseen by the Ministry of Health. We do not have Wrap Box 1 sales from stock. We have food conformity certificate and ISO 9 000 certificate. You can request SGS, Bureau Veritas and Intertek quality assurance certification with every order. Our box factory also provides graphic design services with its expert staff. Wrap Box 1 our production is wholesale. We do not have ready stock retail. We are at your service with our expert staff in wholesale Wrap Box 1 manufacturing.

WRAP BOX MANUFACTURING
It prevents the Wrap Box 1 oil from being absorbed by the box and prevents it from dripping. Wrap Box 1 It provides the most suitable transportation conditions for the sale and service of your wrap and to protect the freshness of your wrap.

QUALITY Wrap Box 1 FEATURES

• Wrap Box 1 must be produced under hygienic conditions.
• Wrap Box 1 must be intact.
• It should protect the quality and freshness of your wrap.
• It should not leak the oils of your wrap.
• It should not contain substances harmful to human health.
• Wrap Box 1 design should be aesthetic, suitable for transportation and protection purposes
• The printing of Wrap Box 1 should be made of quality and odorless materials.
• It should be durable enough to carry the wrap without breaking down.
• Materials harmful to human health should not be used in the manufacture of the box.
• Wrap Box 1 must be moisture resistant.
• Your wrap box should take up the least space in your warehouse and should be easily folded when using.
• Wrap Box 1 should be cheap and of good quality.
• Our company manufactures boxes in desired sizes. It exports Wrap Box 1 to all countries of the world.
whatsapp
whatsapp
whatsapp